گزارش عملکرد مهد کودک سهیل واقع در خیابان پیروزی

بدینوسیله گزارشی کامل از عملکرد کلی مهد کودک سهیل واقع در خیابان پیروزی در رابطه با فعالیت های آموزشی، تربیتی و تفریحی فرزاندان عزیزمان خدمتتان ارائه می شود.

با توجه به جلسات ساعتی، روزانه و ماهانه که با اولیای عزیز برگزار کردیم در چگونگی و نحوه ارائه آموزش های سمعی و بصری کلاس های آموزش و فوق برنامه آن ها را قرار دادیم. ارزیابی های متداول هفتگی و روزانه از میزان یادگیری های آموزشی فرزندان عزیز در کلیه مقاطع نشان داد کودکان در پایان هر ماه کلیه مواد آموزشی مطروحه را فرا گرفته اند.

اردوهای تفریحی و آموزشی مانند دارآباد و تاتر عروسکی، پارک ترافیک، شهربازی و .. برگزار شد که بواسطه واحد درسی حیوانات و واحد آب و هوا موضوع آلودگی در یادگیری افزون آن ها از مفاد زیر بنای این موضوعات مهم بود از کودکان خواسته شد از دیده ها و شنیده های خود از این اردوها نقاشی بکشند و در مسابقه ای در این زمینه شرکت کنند که قریب به اتفاق همگی کار ارائه دادند و جایزی در این رابطه گرفته اند. این تجربه ای برای کودکان شد که هر چه ببینند و بشنوند در گوشه های ذهن فعال خویش حفظ کنند. کودکانی که در کلاس های زبان و موسیقی و نقاشی و طراحی و کامپیوتر شرکت داده شدند پیشرفت آن ها نشان داد پایه های هوشی شنیداری و دیداری آن ها بسیار تقویت شده است.

یادگیری مفاهیم قرآنی و انجام فرایض دینی مثل اجرای نماز و جشن های مذهبی چون عید قربان و عید غدیر باعث شد ما شاهد تلطیف شدن روحیه کودکان و قوی شدن پایه های ذهنی و روحی آن ها با  خدا و معنویات باشیم.

شاید برایتان جالب باشد:  جشن فارغ التحصیلی مهد و پیش دبستانی سهیل

زیبا دیدن و کار زیبا کردن از طریق نقاشی، نکات بهداشتی،فصل شناسی و شناخت حیوانات علاقه مندی آن ها را به تصویر گرایی زیاد کرده است. تاکید به زبان انگلیسی از طریق تشویق بچه ها به شرکت در این کلاس ها و یادگیری لغات و اشعار ارائه توسط برنامه ساعتی روزانه با سی دی و نرم افزار تاتی و ماجیک انگلیش کمک شایانی به آموختن زبان دوم آن ها شده است.

موفقیت کودکان در کلاس های ژیمناستیک علیرغم سخت و مشکل بودن این ورزش به شادابی و بدنسازی آن ها کمک بالایی کرده است و کودکان را بواسطه ژیمناستیک در خاطر دارند. تست های هوشی مکرر و ارائه تکالیف روزانه کتاب و دفاتر به منازل که انجام نظارت اولیا را می طلبد به مسئولیت پذیری بچه ها و کسب اطلاع اولیا از میزان پیشرفت فرزندان کمک شایانی کرده است.

امتحان و ارزیابی تستی از طریق ارائه برگه امتحانی مهد کودک سهیل واقع در خیابان پیروزی را به منازل برده و گرفتن این امتحان از بچه ها توسط اولیا پایه خوبی برای مشارکت مادران در آموزش فرزندان را ایجاد کرد و به اولیا اطمینان داد که این مکان به شکل روزانه در رتبه بالایی به ایجاد و تقویت زمینه های گفتاری و ذهنی و علمی ریاضی کودکان اقدام می نماید.

امید است اولیا همکاری کنند و با توجه به عملکرد فرزندشان و نظر خواهی و ارائه پیشنهادات و راه کارهای موثر به مربی از طریق مشاوره در رابطه با کارهای هفتگی فرزندشان هر چه بیشتر در هدفمند کردن اهدافمان ما را یاری دهید.

شاید برایتان جالب باشد:  برگزاری آزمونهای سنجش هوش و تستهای هوش توسط مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان
8 پاسخ
 1. مونا محمودوند
  مونا محمودوند says:

  بسیار عالی.
  چند وقت پیش که کودکان ما رو به اردوی پارک ترافیک بردید، خیلی تاثیر مثبتی داشت.
  فرزندم تا چند روز توی خونه تعریف می کرد.

  پاسخ دادن

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید در بحث شرکت کنید؟
به راحتی می توانید شروع کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.