درباره مهد کودک و پیش دبستانی سهیل

حضور گستره تکنولوژی در عرصه حیات انسانی همه جوانب زندگی انسان را از بدو کودکی متاثر نموده است. اینجانب مدیریت مهد و پیش دبستانی سهیل با توجه به تخصص کامل (دکترا در زمینه تعلیم و تربیت) معتقدم در پرتو این دستاوردها می توان از نبوغ خویش و کودکان این مرکز حداکثر استفاده مطلوب را بنماییم. متاسفانه در کشور ما خلاقیت های کودکان آنچنان که باید شناخته نمی شود. این هم باعث و بانی آن عوامل دخیل در تعلیم و تربیت کودکان است که متخصص و آشنا به مبانی علمی در رابطه با زمینه های علمی و آموزشی کودکان مهد و پیش دبستانی نمی باشد.

در مهد و پیش دبستانی سهیل سعی شده است در رابطه با شناخت و تربیت تیزهوشان از طریق مشاهده و تست های تحقیقی و استاندارد اقدام شود. سعی شده است پروژه های آموزشی که توسط مربیان کار آزموده در کلاس های منطبق با سن آن ها ارائه می شود کاملا بر مبنای استعدادیابی و شناسایی تیزهوشان استوار باشد.

در بدو ورود از کودکان تست های هوشی استاندارد توسط مدیریت به عمل می آید که شامل برآورد میزان توانایی کلامی، توانایی عددی، توانایی فضایی، حافظه استدلال و فصاحت کلام است. از آزمون ها بینه و سیمون و گودیناف و تعیین بهره هوشی استفاده می شود. تعامل مثبت اولیا با سیستم مدیریتی و آموزشی مهد کودک و پیش دبستانی سهیل موجب غنی سازی برنامه های جهشی و آموزشی برای کودکان این مرکز می شود. البته شرکت کودکان در کلاس های فوق برنامه موجب عمیق تر شدن آموزش های کودکان می شود.

اجتماعی کردن کودکان از هدف های برتر این مرکز آموزشی می باشد. برنامه ریزی و سازمان دهی همراه با بینش تعمینی مبنی بر مقدمات نوشتن و تفکر و استدلال و منطق و تقویت قوه خلاقیت و ابتکار و کنجکاوی و افزایش دانایی اطلاعات و توحه آن ها به جزئیات موجبات خودکفائی و اعتماد به نفس در کودکان این مرکز توسط مدیریت و مربیان پیاده می شود.

معلمین مهد کودک و پیش دبستانی سهیل با آگاهی کامل از نیازهای رشدی و عاطفی و اجتماعی کودکان فرایندهای آمادگی برای خواندن و سایر یادگیری های را برای فرزندان عزیزمان فراهم می آورند. تاکید به اولیا که رسیدن به این اهداف نیاز به زمان بندی حداقل یکسال حضور کودک در مهد را دارد.

آموزش رسمی در این مرکز اجتماعی ساز است و اساس آموزش ها بر مبنای استقلال و مسئولیت پذیری کودکان بنیان گذاشته می شود. نمونه ای از برنامه آموزشی روزانه ارائه می شود.